ליסינג פרטי – מה זה, איך זה עובד ולמה זה טוב?

שוק הרכב הישראלי ידוע כאחד משוקי הרכב היקרים בעולם כתוצאה מהמיסוי הכבד המוטל על כלי רכב, כ- 120 אחוז מס. בעקבות מחירי הרכב הגבוהים, יותר ויותר אנשים שאינם בעלי ההון הנדרש לקניית רכב חדש פונים לקניית רכב במימון או תוכניות ליסינג שונות. נושא הליסינג, המוכר לנו בעיקר מ- "רכבי חברה" מהווה את רוב שוק הרכב הישראלי. בשנים האחרונות התחילו את דרכם תוכניות הליסינג הפרטי המעניקות לקונה יתרונות שונים במעמד קניית הרכב, תנאי התשלום ואף במכירת הרכב בסוף התקופה. במאמר זה נענה על כלל השאלות העולות בהקשר לנושא זה – מה זה ליסינג פרטי ומה הם היתרונות והחסרונות שלו? מה ההבדל בינו לבין ליסינג תפעולי?, כך שאם גם אתם חושבים על קניית רכב חדש בקרוב, המאמר הזה בשבילכם.

מה זה ליסינג פרטי?

הליסינג הפרטי הינו תוכנית מימון לקניית רכב חדש שלא דרך היבואן הרשמי של יצרן הרכב. חברות הליסינג מוכרות את הרכב ומציעות תוכניות מימון שונות ומנהלות "מלחמה" על כל לקוח מול יבואני הרכב בקניית רכב חדש. מאז התחילו חברות הליסינג להציע את עסקאות המימון המפתות, החלו יבואני הרכב השונים להציע תנאים נדיבים בתנאי המימון ובהיקף התוכנית. כך שלמעשה, מדובר בתוכנית לרכישת רכב חדש הכוללת מקדמה ראשונית, תשלומים קבועים הפרוסים לתקופת זמן מוגבלת כאשר בסוף התקופה עומדת ללקוח שתי אפשרויות:

  1. לשלם בסוף תקופת התשלומים את יתרת החוב ממחיר הרכב ולהישאר עם הרכב סופית.
  2. בסוף תקופת התשלומים הלקוח יכול להשיב את כלי הרכב לחברת הליסינג ולבצע עסקת טרייד אין על כלי רכב חדש.

מה ההבדל בין ליסינג פרטי ותפעולי?

ליסינג תפעולי הוא הליסינג הפופולרי ביותר המהווה נתח משמעותי משוק הרכב הישראלי, רכב בליסינג תפעולי מוכר לנו כ- "רכב חברה". בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי קיימים מספר הבדלים עיקריים:

  • קהל היעד – קהל היעד אליו פונה הליסינג הפרטי הינו לקוחות פרטיים שאין ברשותם את ההון הנדרש לקניית הרכב ו/או מחפשים עסקה בעלת תנאים נוחים. ומנגד, ליסינג תפעולי פונה לתאגידים וחברות המעוניינות לרכוש לעובדיהם כלי רכב.
  • האחריות על הרכב – בעסקת ליסינג תפעולי, חברת הליסינג אחראית על כלל התיקונים והתחזוקה על הרכב. כאשר בפרטי, האחריות על תיקונים ותחזוקת הרכב מוטלת על הלקוח הפרטי.
  • בעלות הרכב – בניגוד לתוכנית הליסינג הפרטי בה הרכב נרשם על שם הלקוח, בתוכנית ליסינג תפעולי כלי הרכב נשאר על שם חברת הליסינג.
  • מחיר הרכב – בשל האחריות אותה לוקחת חברת הליסינג בעסקת ליסינג תפעולי על תיקונים ותחזוקת הרכב, מחיר הרכב בליסינג תפעולי יהיה גבוה יותר מאשר בפרטי.

ליסינג פרטי – יתרונות וחסרונות

יתרונות חסרונות
ליסינג פרטי בעל יתרון משמעותי בגמישות התשלומים ובסכום המקדמה הנדרשת בעסקת קניית הרכב. בחלק מתוכניות הליסינג, כלי הרכב רשום על חברת הליסינג. כך שבמקרה וחברת הליסינג פושטת רגל, הרכב עלול לעבור עיקול.
ליסינג פרטי מעניק לקונה הרכב שני אפשרויות שונות בסיום תקופת התשלומים – קניית הרכב במלואו או ביצוע עסקת טרייד אין והחלפה לרכב חדש. במקרה והרכב רשום על חברת הליסינג במהלך תקופת התשלומים, כאשר הלקוח יקנה את הרכב במלואו בסוף התקופה – הלקוח ירשם יד שנייה.
חברות הליסינג השונות מציעות מגוון תוכניות ללקוח הפרטי. רוב התוכניות הינן תוכניות מימון בלבד, אך ישנן תוכניות המציעות היבטים תפעוליים בדומה לליסינג תפעולי. חברות ליסינג שונות מטילות הגבלות על תנאי הטרייד אין בסוף התקופה: מספר ק"מ, תאונות, נזקים וכו'.
ברוב הפעמים, לחברות הליסינג יש יתרון במחיר הרכב הסופי וזאת מפני שבתוכנית ליסינג אין ריבית בדומה למימון בבנק או כל הלוואה שהיא.

קאריזמה מוטורס

אנו בקאריזמה מוטורס מעניקים ייעוץ ועזרה ללקוח בבחירת הרכב ופועלים במהירות ויעלות מול כלל חברות המימון והליסינג למציאת התוכנית המשתלמת ביותר עבור הלקוח. אצלנו, הלקוח נהנה מהחבילה המושלמת בקניית הרכב, החל מאיזה רכב הכי יתאים לו ועד איזה סוג של עסקה הכי תתאים לך ובאיזה תנאים. גם במעמד מכירת הרכב הלקוח אינו נשאר לבד, אנו מציעים התחייבות לקנייה חוזרת של הרכב והחלפתו בסוף תקופת התשלומים.

הידע והניסיון שלנו בעולם הרכב מעניקים ללקוח להנות מכלל יתרונות הליסינג הפרטי וללא חסרונות. אצלנו הלקוח מקבל רכב חדש לחלוטין הרשום על שמו ברישיון הרכב כיד ראשונה. אנו מעניקים ללקוח את האפשרות להנות מרכב חדש לחלוטין בתנאי תשלום נוחים והחזר חודשי נמוך כאשר בסוף התקופה רשאי הלקוח להחליף את הרכב לכל רכב שירצה.

הכנסו כבר עכשיו לקטלוג הרכבים שלנו ובחרו את הרכב הבא שלכם. אנחנו מחכים לכם עם העסקה הטובה ביותר 🙂

שתפו את הכתבה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם