מימון מלא לרכב – כל התשובות כאן

מדוע אנשים פונים היום לקבל מימון מלא לרכב?

מחירי הרכב במדינת ישראל מרקיעים שחקים, וזאת בעיקר בשל המיסוי הגבוה. כיום, עם תוכנית מיסוי חדשה לרכבים חשמליים, גם מהפכת הרכבים החשמליים תושפע מהמיסוי הגובה אשר מוטל בישראל על רכבים חדשים. המחירים הגבוהים של רכבים בישראל מובילים אנשים ומשפחות לרכישת רכב במימון מלא. זה הוא נושא מורכב שרבים מהאנשים הינו מבינים בו, ובשביל כך אנחנו פה. במאמר זה נסקור בקצרה את כל נושא המימון לרכב ונענה על השאלות הפופולריות בנושא זה.

מה הוא מימון לרכב?

מדובר בהלוואה לקניית רכב, ניתן להכיר זאת במשכנתא של הרכבים. מימון לרכב נותן את האפשרות לאדם שאין ברשותו את ההון הנדרש לקניית הרכב לגייס את הסכום הנדרש לקנייתו בעזרת הלוואה מהגוף המממן (המלווה). בדומה להלוואות המוכרות לנו, ניתן לפרוס את תקופת החזר המימון לתקופות שונות, כאשר התקופה הפופולרית ביותר הינה עד 5 שנים (60 חודשים), אך ישנם שיטות מימון בהן פריסת המימון הינה ל- 8 שנים כאשר עקרונם הוא לשלם את המינימום הנדרש בכל חודש ולהחליף את הרכב באמצע התקופה.

הלוואה לקניית רכב יכולה להיות על חלק מערך הרכב, לדוגמא: אם ברצוננו לקנות רכב ששוויו הוא 100,000 ש"ח וברשותנו 40,000 ש"ח, ניתן לקחת הלוואה של 60,000 ש"ח – 60% מערך הרכב. בנוסף, ישנם גופי המימון המאשרים 100% מימון ללא מקדמה. מימון מלא לרכב חדש הינו הלוואת מימון לרכב בו הלקוח מקבל את האפשרות לקניית רכב חדש ללא מקדמה כאשר גוף המימון מלווה ללקוח את הסכום המלא של ערך הרכב.

איזה סוגי מימון קיימים?

חשוב לציין, שסוגי המימון השונים כמעט ואינם שונים בשיטת המימון ובעקרונם, אך כל סוג מימון בעל יתרונות וחסרונות שונים:

  • מימון בנקאי – מימון בנקאי הינו הלוואה לקניית רכב הניתנת ע"י הבנק. בסוג מימון זה קיים חיסרון בהליך לקיחת ההלוואה, הבנק עלול להערים קשיים בתהליך הבקשה ולבקש כמות טפסים ואישורים רבים. מנגד זאת, על אף שנכון למועד כתיבת שורות אלו ריבית הפריים נמצאת בשיא ועומדת על כ 6%, ברוב המקרים קיים לבנק יתרון בריבית ההלוואה, אשר נעה בין ריבית פריים+0.6% ויכולה להגיע עד לריבית פריים+2%.
  • מימון חוץ בנקאי – הלוואה לרכישת רכב במימון חוץ בנקאי ניתנת ע"י גופים פיננסיים שונים שאינם הבנקים ולכן נקראים חוץ בנקאיים. בין גופים אלו נמצאים חברות ביטוח שונות, חברות אשראי וכו'. למימון חוץ בנקאי קיימים מספר יתרונות, היתרונות העיקריים הינם בנוחות התהליך לקבלת המימון ובעובדה שמימון חוץ בנקאי אינו פוגע במסגרת האשראי ובאובליגו הבנקאי שלכם. כיום, נכון לכתיבת שורות אלו, כאשר ריבית הפריים עומדת על 6%, הריבית השנתית המוצעת במימון חוץ בנקאי נמוכה במרבית המקרים מריבית הפריים אך יש להוסיף לה הצמדה למדד המחירים לצרכן.
  • מימון דרך חברות הרכב – בשנים האחרונות החלו יבואני הרכב להציע שירות חדש ללקיחת מימון במעמד קניית הרכב. הליך לקיחת המימון הינו מהיר ונוח במיוחד, אך גם בסוג מימון זה הריבית והעמלות עלולות להיות גבוהות.

יתרונות וחסרונות

יתרונות חסרונות
אין צורך בהון עצמי, הרכב נקנה במלואו מההלוואה ואתם נהנים מרכב חדש ללא מקדמה. בשל סכום ההלוואה הגדול, התשלום החודשי להחזר ההלוואה עלול להיות קצת גבוה.
כל אחד יכול – אם את/ה מעל גיל 24 תוכל להנות מרכב חדש. כאשר גוף מימון מעניק מימון מלא לרכב, "הסיכון" של גוף המימון גובר, ובעקבות כך הריבית עלולה להיות קצת פחות טובה ממימון חלקי.

מי זכאי לקבל ומה הם הקריטריונים?

הבדל הקריטריונים בין סוגי המימון מסתכמים בעיקר בתחום הגילאים. על מנת לקבל מימון מלא לרכב חדש עליך להיות בגיל 24 לפחות. בנוסף, על מנת לקבל אישור למימון חלקי או מלא, על הלקוח להיות ללא בעיות פיננסיות ובעל הכנסה קבועה המסוגלת לעמוד בתשלומי המימון החודשיים.

 קאריזמה מוטורס

אנו בקאריזמה מוטורס תמיד כאן לעזור, לייעץ ולהמליץ בהגינות ומקצוענות ללקוחות שלנו – לא סתם הלקוחות שלנו חוזרים אלינו תמיד. אנו הופכים את נושא המימון המורכב והלא מובן לחוויית קניית רכב חדש מושלמת, החל מייעוץ ועזרה בבחירת הרכב ועד מציאת הפתרון הפיננסי המושלם עבור הלקוח.

אנחנו בקאריזמה מוטורס בעלי קשרים ענפים בתחום הפיננסים ויודעים נלחמים עבורו מול כלל חברות המימון השונות לביצוע השוואה שקולה ומקצועית שתעניק ללקוח את המימון הטוב ביותר עבורו. בנוסף, גם במעמד מכירת הרכב הלקוח הינו נשאר לבד, קאריזמה מוטורס מתחייבת לקנייה חוזרת של הרכב והחלפתו בסוף התקופה בהתאם לרצון הלקוח.

שתפו את הכתבה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם