השוואה בין רכבי 7 מקומות המובילים בארץ!

רכב משפחתי 7 מקומות הינו בגדר חובה למשפחה מרובת ילדים. בארץ נמצא מבחר סביר של רכבי 7 מקומות, אמנם לא גדול כמו מבחר רכבי הסדאן השונים או רכבי ה- SUV שגדל מיום ליום, אך ישנם מספיק דגמים להתלבט ביניהם. חשוב לציין שרכבי 7 המקומות שאנו מכירים בארץ הינם רכבי 5+2, בשונה מרכבי 7 מקומות “אמיתיים” (שברולט סוברבן, קאדילק אסקלייד) הנדירים מאוד בארצנו, 2 המקומות הנוספים באים על חשבון תא המטען.
ניתן למצוא כמה מתחרות חזקות וראויות ברשימת רכבי 7 מקומות מומלצים: מיצובישי אאוטלנדר, ניסאן אקסטרייל, סקודה קודיאק ופיג’ו 5008.
בהשוואה זו נסקור את דגמי רכב אלו מכמה בחינות: נוחות ומרווח, סקירה טכנית קצרה, צריכת דלק ובטיחות.

מה חשוב לבדוק ברכב 7 מקומות?

מעבר לאבזור, טכנולוגיה, ביצועים, עיצוב ופרמטרים נוספים, יש שני 2 פרמטרים עיקריים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת רכב 7 מקומות:

  1. בטיחות – רכב 7 מקומות מיועד כדי להסיע משפחות שלמות ולמרחקים, אין דבר יותר חשוב מהבטיחות של המשפחה. לכן, יש לבדוק את רמת הבטיחות של הרכב ואת האבזור הטכנולוגי הבטיחותי המגיע איתו.
  2. נוחות – כלי רכב רגיל אינו נועד להכיל 7 אנשים. רכבי 7 מקומות כן נועדו לכך, אך הם לא תמיד עונים על הצורך במרווח ובנוחות. פרמטר הנוחות הינו בגדר חובה בבחירת רכב 7 מקומות.
מיצובישי-אאוטלנדר

מיצובישי אאוטלנדר

מיצובישי אאוטלנדר זכה השנה לעיצוב חדש לחלוטין. מידותיו גדלו בכל ממד מדגמו הקודם – בסיס הגלגלים גדל ב- 3.6 ס”מ, אורכו ב- 1.5 ס”מ, רוחבו ב-5 ס”מ וגובהו ב- 3.5 ס”מ. בזכות מימדיו הגדולים, האאוטלנדר מעניק לנוסעיו תחושה מרווחת, גם עבור היושבים מאחור. חסרון ניכר במיצובישי אאוטלנדר הוא היעדר פתחי מיזוג במושב האחורי, בימי הקיץ בארצנו עלול להיות חם ומטריד לשבת בחלק האחורי.

בטיחות הרכב מעולה – האאוטלנדר מגיע עם מגוון מערכות בטיחות. הוא כולל 11 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית, זיהוי הולכי רגל, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעת סטייה מנתיב וזיהוי כלי רכב בשטח מת, התרעת עייפות ועוד.
צריכת הדלק של האאוטלנדר אינה מרשימה במיוחד ועומדת על פי היצרן על צריכה של 11.5 ק”מ לליטר דלק. דרגת זיהום האוויר באאוטלנדר הינה 14.

האאוטלנדר החדשה מציעה מנוע אחד בלבד בנפח 2.5 ליטר ו- 181 כ”ס המניע את הגלגלים האחוריים בלבד או את כל ארבעת הגלגלים בתוספת תשלום (4X4). מחירו ההתחלתי של המיצובישי אאוטלנדר החדשה הינו 183,900₪ או כ-2,190₪ בחודש.

ניסאן אקסטרייל

ניסאן אקסטרייל הנוכחית הגיעה אלינו בסוף שנת 2017 לאחר מתיחת פנים שעיקרה הייתה בשינויים קוסמטיים חיצוניים ותוספות אבזור לנוחות ובטיחות. עיצוב האקסטרייל נראה עכשווי ומודרני אך לא מרשים במיוחד. תא הנוסעים טוב בנראותו אך ישנן תלונות לגבי הנדסת האנוש שבוצעה בו, חמשת המושבים מרווחים ונוחים במיוחד אך השורה השלישית די צפופה ביחס למתחרות בקטגוריה.

בטיחות הרכב טובה במיוחד ובעלת 5 כוכבים אך גם כאן מציעה קצת פחות ממתחריה, ללא בקרת שיוט אדפטיבית, ללא זיהוי כלי רכב בשטח מת, ללא התרעת עייפות ועם 6 כריות אוויר בלבד. לעומת זאת, צריכת הדלק טובה למדי, כ- 14 ק”מ לליטר.

בהיצע האקסטרייל נמצאים 2 מנועים שונים: מנוע 1,700 סמ”ק דיזל ומנוע 1,300 סמ”ק טורבו-בנזין. כאשר הזול מבניהם הינו מנוע ה1,300 סמ”ק. האקסטרייל מוצע במחיר של החל מ 179,190₪ או בהחזר חודשי של כ- 2089₪.

ניסאן-אקסטרייל

סקודה קודיאק

דגם הקודיאק הינו הרכב פנאי הגדול הראשון מבית סקודה הנועד להתחרות ברכבי ה-7 מקומות השונים: קיה סורנטו, יונדאי סנטה פה, מיצובישי אאוטלנדר וניסאן אקסטרייל. לקודיאק עיצוב סולידי, צנוע ואינו בולט בכביש. כמו שסקודה יודעת לייצר, תא הנוסעים של הקודיאק מוצלח ביותר, ואולי הכי מוצלח בקטגוריה, הוא בנוי מעולה, נוח מאוד ומרווח למדי. תא המטען של הקודיאק גדול במיוחד גם כאשר המושבים האחוריים בשימוש.

הקודיאק מצטיינת גם בבטיחות ומדורגת 5 כוכבים ומציעה מערכות בטיחות רבות. גם בזיהום האוויר וצריכת הדלק הקודיאק עומדת במקום טוב, כ- 14.5 ק”מ לליטר ודרגת זיהום 11.

הקודיאק מציעה 2 מנועים שונים: 1,500 סמ”ק בנזין ו- 2,000 סמ”ק דיזל, שניהם בעלי טורבו. מחירו של דגם הבסיסי הינו 181,990₪ או החל  מ-2,119₪ בחודש.

פיג’ו 5008

הפיג’ו 5008 אינו פופולרי במיוחד בישראל, והסיבה לזה אינה מובנת במיוחד. עיצוב ה- 5008 הינו מרשים, בולט ואלגנטי וכך גם תא הנוסעים המציעה עיצוב אשר נראה יוקרתי במיוחד ומרווח מושבים סביר למדי.

ברמת הבטיחות ה- 5008 נמצא במקום סביר, אמנם בעל 5 כוכבים במבחן הריסוק אך אינו מציע מבחר גדול במיוחד של מערכות בטיחות ביחס למתחריו בדגם הכניסה. צריכת הדלק של ה- 5008 טובה, כ- 15 ק”מ לליטר.

הפיג’ו 5008 מציע 3 מנועים שונים, כאשר הזול מבניהם הינו בנפח 1,200 סמ”ק טורבו-בנזין ו- 130 כ”ס, מחירו החל מ- 184,990₪ או 2,159₪ בחודש.

אנחנו בקאריזמה מוטורס נשמח לסייע לכם בתהליך קניית רכב 7 מקומות המומלץ עבורכם. אנו מלווים את לקוחתנו בכל תהליך הקנייה, החל משלב קבלת החלטת על סוג הרכב ועד מעמד קניית הרכב ומכירתו בתום התקופה. מעוניינים ברכב 7 מקומות חדש? אל תהססו לפנות אלינו. יחד נמצא עבורכם את הרכב המתאים ביותר.

פיג'ו-5008
Call Now Button דילוג לתוכן