סקירה – סיאט איביזה החדשה

סיאט איביזה הינה אחת ממכוניות הסופר מיני הטובות והמוכרות בישראל, בכל שנה נמכרות אלפי יחידות מדגם זה.
אין זו הפתעה, סיאט איביזה מעניקה לנהג חווית נסיעה הנותנת תחושה של רכב המרגיש גרמני, עם מכלולים גרמניים מבית פולקסווגן ועם עיצוב צעיר אשר מושך את העין.
בשנה האחרונה, סיאט ביצעה מתיחת פנים עבור האיביזה – סיאט איביזה החדשה. בסקירה זו נבחן את הסיאט איביזה, מבחינת עיצוב חיצוני, עיצוב פנימי, מנוע, ביצועים ועוד.

עיצוב חיצוני, פנימי וטכנולוגיה

סיאט איביזה החדשה שונה בממדיה מהאיביזה המוכרת לנו. היא קצרה ב- 2 מ”מ בלבד מהדגם הקודם, אך בסיס הגלגלים התארך ב- 95 מ”מ – המשמעות היא שבדגם החדש יש יותר מקום בפנים הרכב והמרווח במושב האחורי גדל בכ- 35 מ”מ. גם רוחבה של הסיאט איביזה החדשה גדל ולא במעט. סיאט איביזה החדשה רחבה יותר בכ- 8.5 ס”מ מהדגם היוצא, מה שמעניק לה מראה רחב יותר ותחושה מעט יותר ספורטיבית. לכל אלו מתווסף תא מטען גדול יחסית לקטגוריה בנפח 355 ליטר.

מבחינת עיצוב חיצוני, סיאט איביזה החדשה דומה מאוד לקודמתה ומגיעה עם פנסי LED וקמטים חדשים על המכסה מנוע לזרימת אוויר טובה יותר. אם אתם שואלים אותנו, סיאט איביזה החדשה הינה מכונית הסופר מיני מהיפות ביותר שניתן למצוא כיום.

מבחינת אבזור פנימי וטכנולוגיה, עברה האיביזה גם כן שדרוג קל ומציעה מפרט מרשים במיוחד עבור מכונית סופר מיני. פנים הרכב השתדרג במסך מולטימדיה מרשים בגודל 8 אינץ’ הכולל בתוכו את כל הפונקציות המוכרות היום – Apple CarPlay, Android Auto, GPS ועוד.

מנוע וביצועים

  REFERENCE STYLE FR 1.5L FR 1.0L
נפח מנוע 999 סמ”ק 999 סמ”ק 1,498 סמ”ק 999 סמ”ק
הספק 95 כ”ס 110 כ”ס 150 כ”ס 110 כ”ס
תיבת הילוכים ידנית – 6 הילוכים DSG – 7 הילוכים (אוטומטית) DSG – 7 הילוכים (אוטומטית) DSG – 7 הילוכים (אוטומטית)
תאוצה מ- 0 ל- 100 קמ”ש 10.9 שניות 10 שניות 8.2 שניות 10 שניות
מהירות מרבית 188 קמ”ש 195 קמ”ש 219 קמ”ש 195 קמ”ש

 

סיאט איביזה החדשה מציעה שני מנועים שונים – 1 ליטר ו- 1.5 ליטר ו- 3 דרגות שונות של כוחות סוס: 95, 110 ו- 150. בניגוד לדגמי האיביזה הקודמים, כרגע אין צפי לדגם האיביזה קופרה, הדגם החזק בסדרת האיביזה.

זיהום אוויר ובטיחות

רמת האבזור הבטיחותי בסיאט איביזה החדשה הינה ממוצעת למדי. סיאט איביזה החדשה בעלת 6 כריות אוויר, מערכות סטיה מנתיב, זיהוי הולכי רגל, זיהוי רכב דו גלגלי ותמרורי תנועה, ניטור מרחק מלפנים ועוד.

גם בנושא זיהום האוויר סיאט איביזה החדשה נמצאת באמצע הרשימה, רמת זיהום האוויר של האיביזה החדשה הינה בין 6 ל- 9, תלוי דגם. עם זאת, סיאט איביזה החדשה הינה חסכונית מאוד, היצרן מדווח על צריכת דלק של כליטר אחד עבור כל 16.5 ק”מ נסיעה.

מחירים

מחירי סיאט איביזה החדשה עלו במעט ממחירי דגמה הקודם, אך עדיין אטרקטיביים ועממים למדי. מחירי דגמי סיאט איביזה 2021 הם:

דגם REFERENCE – החל מ- 1089₪ בחודש

דגם STYLE – החל מ- 1,119₪ בחודש

דגם L1.0 FR – החל מ- 1,289₪ בחודש

דגם L1.5 FR – החל מ- 1,349₪ בחודש

בקאריזמה מוטורס אנחנו כאן כדי להפוך לך את תהליך קניית הרכב למושלם, החל מהשלבים הראשונים ביותר – מבחירת הרכב, ועד שלביו האחרונים – קבלת הרכב והחלפתו בתום התקופה. אצלנו ניתן לקנות את הסיאט איביזה במימון במסלולים נוחים, מהירים וכמובן, זולים.

Call Now Button דילוג לתוכן