100 אחוז מימון לרכב – קאריזמה עושים לכם סדר בבלאגן

מחירי הרכב במדינת ישראל מרקיעים שחקים, זאת בעיקר בשל המיסוי הגבוה אשר עומד על כ- 120% מס ולעיתים אף 140%. מחירי הרכבים בישראל מובילים אנשים ומשפחות לרכישת רכב במימון מלא. נושא מימון מלא לרכב חדש הינו נושא מורכב שרבים מהאנשים אינם מבינים בו ולכן אנחנו כאן. במאמר זה נסקור את נושא המימון לרכב ונתמקד במסלול המימון המלא, או כפי שמכירים אותו – 100 אחוז מימון לרכב חדש ונענה על השאלות הנפוצות בנושא זה.

ליסינג-פרטי

מה הוא מימון לרכב?

מימון לרכב הינו הלוואה לקניית רכב, ניתן להכיר זאת במשכנתא של הרכבים. מימון לרכב נותן את האפשרות לאדם שאין ברשותו את ההון הנדרש לקניית הרכב לגייס את הסכום הנדרש לקנייתו בעזרת הלוואה מהגוף המממן (המלווה). בדומה להלוואות המוכרות לנו, ניתן לפרוס את תקופת התשלום למסלולים שונים, כאשר התקופה הנפוצה בקרב הרוב הינה עד 5 שנים (60 חודשים), אך ישנן שיטות מימון בהן פריסת התשלום הינה ל- 8 שנים כאשר העיקרון הוא לשלם את המינימום הנדרש בכל חודש ולהחליף את הרכב באמצע התקופה.

הלוואה לקניית רכב יכולה להיות על חלק מערך הרכב, לדוגמא: אם ברצוננו לקנות רכב שמחירו 100,000₪ וברשותנו 40,000₪, ניתן לקחת הלוואה של 60,000₪ – 60% מערך הרכב.
מלבד זאת, ישנם גופי המימון המאשרים ללקוחותיהם 100% מימון ללא מקדמה, כלומר מימון בגובה המחיר המלא של הרכב. מימון מלא לרכב חדש משמעו הלוואה אשר מקבל הלקוח לקניית רכב חדש מבלי הצורך לשלם מקדמה או להחזיק בהון עצמי כלשהו. במילים אחרות, גוף המימון מלווה ללקוח את הסכום המלא של ערך הרכב.

איזה סוגי מימון קיימים?

חשוב לציין כי סוגי המימון השונים כמעט ואינם שונים בשיטת המימון ועקרונם, אך כל סוג מימון בעל יתרונות וחסרונות שונים:

  • מימון בנקאי – מימון בנקאי הינו הלוואה לקניית רכב הניתנת ע”י הבנק. בסוג מימון זה קיים חסרון בהליך לקיחת ההלוואה, הבנק עלול להערים קשיים בתהליך הבקשה ולבקש כמות טפסים ואישורים רבים. מנגד זאת, ברוב המקרים קיים לבנק יתרון בריבית ההלוואה, הנעה בין ריבית פריים+0.6% ובין ריבית פריים+2.5%.
  • מימון חוץ בנקאי – הלוואה לרכישת רכב במימון חוץ בנקאי ניתנת ע”י גופים פיננסיים שונים שאינם הבנקים ולכן נקראים חוץ בנקאיים. בין גופים אלו נמצאים חברות ביטוח שונות, חברות אשראי וכו’. למימון חוץ בנקאי קיימים מספר יתרונות, היתרונות העיקריים הינם בנוחות התהליך לקבלת המימון ובעובדה שמימון חוץ בנקאי אינו פוגע במסגרת האשראי ובאובליגו הבנקאי שלכם. אך כמעט תמיד, הריבית המוצעת במימון חוץ בנקאי תהיה גבוהה יותר מאשר המוצעת בבנק.
  • מימון דרך חברות הרכב – בשנים האחרונות החלו יבואני הרכב להציע שירות חדש ללקיחת מימון במעמד קניית הרכב. הליך לקיחת המימון הינו מהיר ונוח במיוחד, אך גם בסוג מימון זה הריבית והעמלות עלולות להיות גבוהות.

יתרונות וחסרונות לקניית רכב במימון מלא

יתרונות חסרונות
אין צורך בהון עצמי, הרכב נקנה במלואו מההלוואה והלקוח נהנה מרכב חדש מבלי להוציא כסף מהכיס. החזר חודשי גבוהה (בשל גובה ההלוואה) אשר לעיתים יכול להיות לא נוח ללקוח מבחינת יחס של הוצאות אל מול הכנסות.
הליך קל וזריז, המצריך מינימום מסמכים.
מקבלים אישור במהירות.
ריבית עלולה להיות גבוהה יותר ממימון חלקי, מפני ש”הסיכון” של גוף המימון הנותן את ההלוואה הוא גבוה.
לרוב, הרכבים עליהם ניתן 100% מימון מלא הם רכבים אשר נמצאים במלאי זמין ומיידי, דבר המזרז אף יותר את תהליך הרכישה. לא ניתן לקבל 100% מימון ללא מקדמה על כל סוגי הרכבים, ובעיקר לא על רכבים יקרים במיוחד או ברמות גימור מתקדמות. זאת בשל גובה ההלוואה וזמינות מלאי.

מי רשאי לקבל מימון מלא לרכב חדש ומה הם הקריטריונים?

ההבדלים בקריטריונים בין מימון חלקי ומימון מלא לקניית רכב חדש הם בעיקר מבוססי מעמד כלכלי וגיל הלקוח. על מנת לקבל מימון מלא לרכב חדש על הלקוח להיות בגיל 24 לפחות, ובעל הכנסה קבועה ומוכחת כלשהי. (רצף תלושים). למעשה, על הלקוח להראות יכולת החזר מסויימת על מנת שיוכל לקבל מימון מלא לרכב.
כמובן שעל מנת לקבל אישור למימון חלקי או מלא, על הלקוח להיות ללא בעיות פיננסיות (שיקים שחזרו, הוצאה לפועל וכו’)
מצב משפחתי מהווה גם כן קריטריון חשוב באישור הלקוח – במידה והלקוח נשוי, ובן/בת הזוג עובדים ובעלי הכנסה בעצמם – הדבר מהווה יתרון באישור קבלת המימון.

קאריזמה מוטורס

אנו בקאריזמה מוטורס תמיד כאן לעזור, לייעץ ולהמליץ בהגינות ומקצועיות בכל הקשור לקבלת מימון לרכב חדש או לרכבים בכלל. לא לחינם הלקוחות שלנו חוזרים אלינו ומחליפים את הרכב שלהם אצלנו. אנו הופכים את נושא המימון המורכב והלא מובן לחוויית קניית רכב חדש מושלמת, החל מייעוץ ועזרה בבחירת הרכב ועד מציאת פתרון המימון המושלם עבור הלקוח – מתוך אלפי פתרונות מימון שונים.

אנחנו בקאריזמה מוטורס פועלים בהתאם בקשת המימון של הלקוח ונלחמים עבורו מול כלל חברות המימון השונות לביצוע השוואה שקולה ומקצועית שתעניק ללקוח את המימון הטוב ביותר עבורו. בנוסף, גם במעמד מכירת הרכב הלקוח הינו נשאר לבד, קאריזמה מוטורס מתחייבת לקנייה חוזרת של הרכב והחלפתו בסוף התקופה בהתאם לרצון הלקוח. ואם כל זה לא מספיק, לקוחותינו נהנים מהטבות והנחות משמעותיות בביטוח החובה והמקיף.
רוצים לשמוע עוד? דברו איתנו עוד היום ויחד נתחיל את הדרך לרכב חדש.

Call Now Button דילוג לתוכן