מימון לרכב – תשובות לכל השאלות

קניית רכב במדינת ישראל הפכה למשימה לא קלה בכלל. אחרי בית או דירה, רכב עבר להוצאה הגדולה ביותר למשק בית ישראלי.
מחיר רכב חדש ברוב המקרים מגיע למספר בעל שש ספרות וגם אם החלטתם לקנות את הרכב הפשוט והזול ביותר, מחירו יהיה כמה עשרות אלפי שקלים.
בעקבות מחירי הרכבים מרקיעי השחקים, יותר ויותר אנשים פונים לקבלת מימון לרכב. למרבית האנשים מימון לרכב אינו דבר מוכר ומתגלה כתהליך לא פשוט (אפילו מסובך) ומייאש. מאמר זה נועד לענות לכם על כל השאלות בנושא מימון לרכב – איזה סוגי מימונים יש ומה ההבדלים ביניהם? איך עובד כל התהליך הזה? ובונוס מאיתנו – נגלה לכם על שירות שעושה את כל התהליך בשבילכם.

הלוואה לקניית רכב

מה זה מימון לרכב?

מימון לרכב הוא למעשה המשכנתא של הרכבים ובשמו המובן יותר – הלוואה למימון רכב. מימון לרכב נותן את האפשרות לאדם שאין ברשותו את ההון הנדרש לקניית הרכב לגייס את ההון בעזרת הלוואה בגובה מחיר הרכב או חלקו. בדומה להלוואה ומשכנתא, מימון לרכב יכול להיפרס על פני תקופות שונות בהתאם לבקשת מבקש ההלוואה למימון הרכב כאשר התקופה המוכרת ביותר הינה עד 5 שנים וישנן שיטות בהן הפריסה מתבצעת ל-8 שנים, בהן העיקרון הוא לשלם את ההחזר החודשי המינימלי ביותר בכל חודש ולהחליף את הרכב באמצע התקופה. על נושא ההחלפה פירטנו בהרחבה במאמר על מה הוא ליסינג פרטי.

כמה ריבית משלמים על מימון לרכב חדש?

ריבית הינה העלות של הכסף או יותר נכון כמה אנחנו משלמים על הכסף שאותו קיבלנו כהלוואה (הלוואה לרכב חדש במקרה שלנו). כמעט בכל המקרים, הריבית נקבעת כאחוז שנתי מהסכום ששילמנו ב- 12 חודשים האחרונים ולא כסכום קבוע.

בישראל קיימת ריבית פריים, ריבית פריים הינה היא הריבית המינימלית אותה חייבים לשלם בכל הלוואה שלוקחים. ריבית הפריים בישראל כיום עומדת על כ-1.70% ותלויה ישירות בריבית בנק ישראל. חשוב לציין, אין אפשרות לקבלת הלוואה למימון רכב בריבית הנמוכה מריבית הפריים בישראל ולכן הריבית המוכרת בהלוואה למימון רכב נעה בין פריים+ 0.6% ועד ריבית פריים+7%. כמובן שהריבית משתנה בין גופי המימון ומושפעת ממאפיינים נוספים של ההלוואה.

למי מתאים מימון לרכב ומה נדרש כדי לקבל אותו?

הדעה הרווחת היא שמימון לרכב מתאים לאנשים ללא ההון העצמי הנדרש לרכישת הרכב החדש. טכנית זה נכון, אך האמת היא שמימון לרכב מתאים לכולם, גם לאנשים שחסכו מספיק כסף וברשותם הסכום המלא הנדרש לקניית הרכב. אותם אנשים רוצים ליהנות מתנאי תשלום נוחים יותר וכך למנף את האשראי שלהם. הרי רכב הוא מוצר צריכה שערכו יורד מדי חודש. לכן בעיניי רבים פחות כדאי להשקיע סכומי כסף גבוהים במוצר כמו רכב. התנאי המשמעותי כיום אשר חייב לעמוד בו לפני קניית רכב במימון הוא החזקת כרטיס אשראי והכנסת סכום כסף קבוע בכל חודש.

איזה סוגי מימון קיימים?

ישנם שלושה סוגי מימון לרכב, כאשר כולם פועלים על אותו העיקרון אך כל אחד מהם בעל יתרונות וחסרונות שונים:

  • מימון בנקאי

    מימון בנקאי כשמו כן הוא, מימון (הלוואה) הניתן ע”י בנק בישראל. זה יכול להיות הבנק שלכם או כל בנק אחר. השגת מימון לרכב הינה פרוצדורה קלה יותר מלקיחת הלוואה ומשכנתאות מהבנק, אך הבנק עלול להערים קשיים בתהליך הבקשה ע”י דרישת מסמכים ואישורים רבים. לעיתים יידרש גם ערב להלוואה כמו לדוגמא קרוב משפחה או מעסיק. למימון בנקאי כמעט תמיד קיים יתרון בגובה הריבית להלוואה.

  • מימון חוץ בנקאי

    בנוסף למימון דרך הבנקים המוכרים בישראל, ניתן לקחת מימון לרכב דרך מוסדות פיננסיים שונים שאינם בנקים (חברות האשראי, חברות מימון כמו מימון ישיר, חברות ביטוח ועוד), לכן נקרא “חוץ בנקאי”. יתרון המימון החוץ בנקאי הינו שההלוואה אינה פוגעת במסגרת האשראי ובאובליגו הבנקאי שלכם וברוב המקרים תהליך קבלת המימון לרכב יהיה קל ונוח מאשר בבנק. חשוב לציין שככל הנראה הריבית המוצעת תהיה גבוה יותר מהריבית במימון הבנקאי.

  • מימון דרך יבואניות הרכב

    מימון דרך יבואן הרכב הינו שירות די חדש המוצע במעמד קניית הרכב. למימון דרך יבואן הרכב קיים יתרון משמעותי בנוחות התהליך לקבלת ההלוואה, בקשת ההלוואה הינה חלק מרכישת הרכב וניתן לקבל אישור כבר באותו היום שהוגשה. אך גם במקרה זה, הריבית עלולה להיות גבוהה יותר ממימון בנקאי והעמלות עשויות להיות גבוהות מאוד.

במקרה של קניית רכב חדש, לעיתים, גופי המימון המצויינים מעלה יאשרו רכב במימון מלא, משמע 100% מימון ללא מקדמה. אמנם זה תלוי בגובה ההלוואה ובדירוג האשראי של הלקוח, אך עצם העובדה שלא מדובר ברכב יד שנייה, מגדיל את גובה המימון אותו יכול לקבל הלקוח. ברכבי יד שנייה, אחוז המימון המקסימלי ינוע סביב 60 עד 70 אחוזים משווי הרכב.

כמו שהבנתם, קיימים מגוון חברות וסוגי מימון אשר כל אחד בעל יתרונות וחסרונות. מימון שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר. לכן, חשוב לבצע סקר שוק והשוואה בין סוגי המימון השונים עוד לפני קניית רכב במימון כדי שתהיו בטוחים שהמימון שתיקחו יהיה הנוח והזול ביותר בשבילכם. כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

קאריזמה מוטורס

אנחנו בקאריזמה מוטורס מציעים ללקוחותינו את החבילה המושלמת לקניית רכב. זה מתחיל כבר במתן ייעוץ מקצועי ועזרה בבחירת הרכב המתאים, ממשיך במציאת פתרון המימון המושלם עבור כל לקוח בצורה פרטנית, דרך אבזור הרכב והכנתו לנסיעה ועד מתן הנחות משמעותיות בביטוח. אנו פועלים בהתאם לבקשות הלקוח במהירות וביעילות מול כלל חברות המימון השונות ומבצעים השוואה שקולה ומקצועית שתעניק ללקוח את המימון הנוח והזול ביותר עבורו. בנוסף, אנו בקאריזמה מוטורס מסייעים ללקוחותינו גם בתהליך מכירת רכבו הנוכחי בכדי להתקדם לרכב החדש. אם כל זה לא מספיק, אנחנו מקדמים רכבים שאינם במלאי ומתחייבים לקניה חוזרת של הרכב והחלפתו בסוף התקופה.

Call Now Button דילוג לתוכן