פתרונות מימון לרכב חדש – כל מה שצריך לדעת

קניית רכב במדינת ישראל הינה הוצאה יקרה במיוחד ולרובנו כמעט אינה אפשרית כעסקת מזומן.
קניית רכב אינה יכולה להסתכם בפחות מכמה עשרות אלפי שקלים, כלי רכב פשוט יחסית עולה כ- 70 אלף ש”ח ואם תחליטו לעלות ברמת האוטו תוכלו להגיע למאות ואף מיליוני שקלים לרכב.
אם גם אתם חושבים על קניית רכב ולא מפסיקים לשבור את הראש מאיפה תביאו את אותו הסכום הנכבד לרכישה, המאמר הזה בשבילכם.
במאמר זה נענה על כל השאלות סביב נושא מימון לקניית רכב – אלו פתרונות מימון לרכב קיימים? כיצד אפשר להנות מקניית רכב בהחזר חודשי נמוך? ועוד.

הלוואה לקניית רכב

מה הוא מימון לקניית רכב?

מימון הוא מעין הלוואה אשר מטרתה להשיג את ההון הנדרש עבור קניית רכב חדש או יד שנייה. גודל המימון (ההלוואה) נקבע בהתאם מסגרת התקציב ויכולת הלקוח לעמוד בתשלומי ההלוואה למימון הרכב ובהתאם מחיר הרכב. כיום, מוצעים פתרונות מימון לרכב (מימון בנקאי, מימון חוץ בנקאי ומימון חברות הרכב) אשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שונים.

למי מתאימים פתרונות המימון לרכב?

בניגוד לדעה הרווחת, מימון לרכב מתאים לכולם, גם לאנשים אשר יש ברשותם את הסכום הנדרש לקניית הרכב ורוצים להנות מתנאי תשלום נוחים ולהשאיר את חסכונם למטרות אחרות וגם לאנשים אשר אינם בעלי ההון הנדרש לקניית רכב חדש והדרך לקניית רכב חדש בשבילם היא בעזרת הלוואה למימון רכב.

מימון בנקאי לרכב חדש

אפשרות המימון הראשונה המוצעת עבורכם הינה מימון בנקאי. מימון זה ניתן על ידי הבנק שלכם. הבנק שלכם בעצם מספק לכם הלוואה המשמשת לקניית הרכב. תנאי ההלוואה תלויים במספר פרמטרים הקשורים לרכב המיועד לקנייה ובכם כלקוחות:

  • האם הרכב חדש או ישן?
  • איזה סוג הרכב?
  • האם יש לכם בטחונות להלוואה?
  • בדיקות אשראי שלכם וכו’.

לרכב חדש מתאפשר בחלק מן הפעמים לקיחת 100% מימון, משמע הלוואה בגודל המחיר המלא של הרכב. אך חשוב לציין, כמו תמיד, הלוואה היא בעלת ריבית שנתית וריבית המימון המוכרת בבנקים נעה בין ריבית פריים+0.6% ובין ריבית פריים+2.5%. משמע הרכב מתייקר, אם מחירו של כלי הרכב שרכשתם הינו 100,000 ש”ח ולקחתם 100% מימון בתשלום החזרה קבוע ל- 5 שנים בתוספת 5% ריבית – שילמתם בכל שנה 20,000 ש”ח ובתוספת 5% מהכסף ששילמתם במהלך 12 חודשים.

לרכב משומש (יד שנייה) לא מתירים מימון 100% והמימון המקסימלי שנהוג לקבל מהבנקים נע בין 50 ל- 60 אחוזים ממחיר הרכב.

מימון בנקאי
מימון חוץ-בנקאי

מימון חוץ בנקאי לרכב חדש

חברות חוץ בנקאיות למיניהן (לדוגמא: חברות אשראי, חברות מימון ישיר וכו’) מציעות שירותי מימון והלוואות לרכישת רכב. מימון חוץ בנקאי פופולרי במיוחד אצל אנשים אשר אינם יכולים לקבל את המימון דרך הבנק שלהם עקב בעיות בחשבון. אך אותם גופי מימון חוץ בנקאים מציעים תהליך נוח מאשר אצל הבנק (ברוב המקרים) ומצליחים לרכוש גם את הלקוחות שאינם בעלי בעיות בחשבון ורוצים לגוון את מקורות האשראי שלהם ולהנות מתנאים טובים יותר.

חלק מהיתרונות העיקריים של חברות המימון הם:

    • זמן אישור ההלוואה – חברות מימון רבות אינם דורשים ערבים או בטחונות כמו אצל הבנק ואישור ההלוואה יכול להגיע תוך יום משליחת הבקשה, וההלוואה עצמה תוך 3 ימים בלבד.
    • תהליך קבלת המימון – תהליך קבלת המימון בגופי מימון חוץ בנקאיים נוח מאשר הבנקים, קבלת המימון קוראת במינימום התעסקות ובמהירות.

החיסרון העיקרי (ואולי היחידי) בלקיחת מימון חוץ בנקאי הוא המחיר. הריביות אותן מציעות חברות מימון חוץ בנקאיות גבוהות במעט מהבנקים. אם בבנקים הריבית הנהוג נעה בין ריבית פריים+0.6% ובין ריבית פריים+2.5%, בחברות המימון הריבית נעה בין ריבית פריים+2% ובין ריבית פריים+7%.

מימון דרך חברת הרכב

אפשרות מימון נוספת ופופולרית היא מימון הרכב דרך הגורם המוכר. יבואני רכב רבים מציעים פתרונות מימון שונים וללא ספק מספקים. שירותי המימון אותם מציעים היבואנים אטרקטיביים ביותר מבחינת הריביות, הריבית יכולה להיות נמוכה אף מהבנקים. אך פתרון מימון זה אינו רלוונטי לרוב הלקוחות מפני שניתן להשתמש בו עבור אחוז קטן יחסית ממחיר האוטו, כ- 30% ממחירו המלא.

לשם כך, יבואני הרכב הרבים שיתפו פעולה יחד עם חברות המימון החוץ בנקאיות ובנו מסלולי מימון המתאימים למרבית הלקוחות ומאפשרים קבלת מימון עד כ- 85% מערך הרכב (ולפעמים יותר) תוך קבלת תנאים נוחים וריביות אטרקטיביות.

ואיך אנחנו נכנסים לתמונה?

אנחנו בקאריזמה מוטורס מבינים את הקושי במציאת המימון המשתלם שיתאים במיוחד לך. אם זה גובה הריבית, או אופן פריסת התשלומים, ואפילו בחירת הגוף המממן.
אנחנו בקאריזמה מוטורס עושים את כל העבודה בשבילך. אנו עוסקים בתחום הרכב והמימון לרכב כבר שנים רבות, לכן אנו יודעים להשתמש בניסיון שלנו ולתמרן במהירות וביעילות בין כלל חברות המימון ויבואני הרכב על מנת להשיג לכל לקוח מימון לקניית רכב ובתנאים הטובים ביותר. כך, כל לקוח שלנו יכול להנות מקניית רכב חדש בהחזר חודשי נמוך ועד 100 אחוז מימון.
זה לא הכל. אנחנו בקאריזמה מוטורס נותנים לך מעטפת שלמה בכל הקשור לרכבים. החל מבחירת הרכב המתאים לך וקידום הגעתו למלאי, דרך אבזור הרכב והכנתו לעליה לכביש ועד מתן הנחות ייחודיות בביטוח.

Call Now Button דילוג לתוכן