ליסינג פרטי – מה זה, איך זה עובד ומדוע זה טוב?

שוק הרכב הישראלי ידוע כאחד משוקי הרכב היקרים בעולם כתוצאה מהמיסוי הכבד המוטל על כלי רכב, כ- 120 אחוז מס. בעקבות מחירי הרכב הגבוהים, יותר ויותר אנשים שאינם בעלי ההון הנדרש לקניית רכב חדש פונים לקניית רכב במימון או תוכניות ליסינג שונות. נושא הליסינג, המוכר לנו בעיקר דרך המושג “רכבי חברה” מהווה את נתח משמעותי בשוק הרכב הישראלי. בשנים האחרונות התחילו את דרכן תוכניות הליסינג הפרטי המעניקות ללקוח יתרונות שונים במעמד קניית הרכב, בתנאי התשלום ואף במכירת הרכב בסוף התקופה. במאמר זה נענה על כלל השאלות העולות בנושא הליסינג הפרטי – מה זה ליסינג פרטי ומה הם היתרונות והחסרונות שלו? מה ההבדל בין ליסינג פרטי לתפעולי? אז אם גם אתם חושבים על קניית רכב חדש בקרוב, המאמר הזה בשבילכם. בנוסף, נספר לכם על תוכנית הליסינג הפרטי של קאריזמה מוטורס, תוכנית גמישה וייחודית, בעזרתה תוכלו להנות מהטוב שבכל העולמות.

ליסינג-פרטי

מה זה ליסינג פרטי?

באופן כללי, למושג הזה יש כמה וכמה הגדרות. אך לרוב, כשאומרים ליסינג, מתכוונים לתוכנית מימון לקניית רכב חדש שלא דרך היבואן הרשמי של יצרן הרכב. חברות הליסינג מוכרות את הרכב ומציעות תוכניות מימון שונות. בשנים האחרונות החלו חברות הליסינג להציע עסקאות מימון מפתות לרכישת רכב חדש הכוללות מקדמה ראשונית, תשלומים קבועים הפרוסים לתקופת זמן שבסופה עומדות בפני הלקוח שתי אפשרויות:

  1. לשלם בסוף תקופת התשלומים את יתרת ההלוואה על הרכב ולהישאר עם הרכב סופית.
  2. להחזיר את הרכב ולבצע עסקת טרייד אין על רכב חדש.

מה זה ליסינג תפעולי ומה ההבדל בין ליסינג פרטי לתפעולי?

ליסינג תפעולי זה אותה תוכנית ליסינג שציינו קודם לכן, רק בכמויות גדולות יותר (עבור חברות ותאגידים). ליסינג תפועלי מהווה נתח משמעותי משוק הרכב הישראלי, והוא למעשה מה שמוכר לנו כ”רכב חברה”. בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי קיימים מספר הבדלים עיקריים:

  • קהל היעד – קהל היעד אליו פונה הליסינג הפרטי הינו לקוחות פרטיים שאין ברשותם את ההון הנדרש לקניית הרכב ו/או מחפשים עסקת תשלומים עם תנאי תשלום נוחים.
    מנגד, ליסינג תפעולי פונה לתאגידים וחברות המעוניינות לרכוש לעובדיהם כלי רכב.
  • האחריות על הרכב – ברוב עסקאות הליסינג התפעולי, חברת הליסינג הן אלו שאחראיות על כלל התיקונים והתחזוקה על הרכב (טיפולים, מוסך וכו’) כאשר בעסקת ליסינג פרטי האחריות על תיקונים ועל תחזוקת הרכב מוטלת על הלקוח הפרטי.
  • בעלות הרכב – בניגוד לתוכנית הליסינג הפרטי בה הרכב נרשם על שם הלקוח, בתוכנית ליסינג תפעולי כלי הרכב נשאר על שם חברת הליסינג.
  • מחיר הרכב – בשל האחריות אותה לוקחת חברת הליסינג בעסקת ליסינג תפעולי על תיקונים ותחזוקת הרכב, מחיר הרכב בליסינג תפעולי יהיה גבוה יותר מאשר בליסינג פרטי.

ליסינג פרטי – יתרונות וחסרונות

יתרונות חסרונות
ליסינג פרטי בעל יתרון משמעותי בגמישות התשלומים ובסכום המקדמה הנדרשת בעסקת קניית הרכב. קיימות מגוון אפשרויות פריסה ומשחק של מקדמה אל מול החזר חודשי. בחלק מתוכניות הליסינג, כלי הרכב רשום על חברת הליסינג. כך שנוצר מצב בו הרכב מאבד מערכו שכן הבעלות הקודמת עליו רשומה על חברה ולא פרטית.
ליסינג פרטי מעניק לקונה הרכב שתי אפשרויות שונות בסיום תקופת התשלומים – קניית הרכב במלואו או ביצוע עסקת טרייד אין (החלפה) לרכב חדש. חברות ליסינג שונות מטילות הגבלות על תנאי הטרייד אין בסוף התקופה: ק”מ, תאונות, נזקים וכו’.
בליסינג הפרטי הלקוח יכול לדעת כמה הוא משלם בכל חודש, ללא הפתעות ומבלי להוציא כסף רב מכיסו. חברות הליסינג מאוד מוגבלות בהיצע של הרכבים, ובדרך כלל מוצעים רכבים ברמות גימור נמוכות, או כאלה שהם בעלי ביקוש נמוך יותר.
ברוב הפעמים, לחברות הליסינג יש יתרון במחיר הרכב הסופי וזאת מפני שבתוכנית הליסינג הפרטי אתה נהנה מרישום הרכב ישירות על שמך, דבר שמאפשר לך לחסוך ירידות ערך גבוהות ברוב חברות הליסינג, יציאה מהעסקה כרוכה בתשלום קנס.
בליסינג הפרטי של קאריזמה מוטורס הלקוח נרשם כבעלים 00 ברכב ויכול לצאת מהעסקה בכל שלב שהוא רוצה, ללא קנסות או אותיות קטנות.

תוכנית הליסינג הפרטי של קאריזמה מוטורס

תוכנית הליסינג הפרטי שלנו מאפשרת ללקוח להנות מכלל היתרונות שבעולם הליסינג וללא חסרונות. בתוכנית שלנו הלקוח מקבל רכב חדש לחלוטין – 00 בעלות פרטית, אשר נרשם ישירות על שמו. בזכות תוכנית גמישה ומיוחדת, הלקוח יכול להנות מפריסת תשלומים רחבה ונוחה ומהחזר חודשי נמוך, כאשר בסוף התקופה הוא רשאי להחליף את הרכב לכל רכב שירצה ללא הגבלות ובהתחייבות לתנאי המחירון של לוי יצחק. כאמור, כל היתרונות, בתוכנית אחת.

מה עוד אנחנו עושים?

אנו בקאריזמה מוטורס מעניקים ייעוץ מקצועי ועזרה ללקוח כבר בזמן ההתלבטות על מנת להקל עליו בבחירת הרכב, ופועלים במהירות וביעלות מול כלל חברות המימון ויבואני הרכב למציאת התוכנית המשתלמת ביותר עבור כל לקוח. אצלנו, הלקוח נהנה מהחבילה המושלמת בקניית הרכב – החל מאיזה רכב הכי יתאים לו ועד בחירת המסלול ותנאי מימון. גם במעמד מכירת הרכב הלקוח אינו נשאר לבד – אנו מתחייבים לקנייה חוזרת של הרכב והחלפתו בסוף תקופת התשלומים.

Call Now Button דילוג לתוכן