עמדת טעינה לרכב חשמלי – כל ההסברים והתשובות שאתם צריכים

שוק הרכב בעולם כולו ובארץ בפרט נכנס לזמן מהפכה חדש, הרכבים החשמליים שוברים שיאי מכירות בכל חודש. לאחרונה, עם כניסת היצרנית טסלה לישראל החלו להיכנס מכוניות חשמליות אטרקטיביות נוספות לשוק והן כבר תופסות אחוז נכבד (קטן יחסית, אך מכובד) מסך מכירות הרכב בישראל. בהתאם לכך, התחיל להתפתח גם שוק עמדות הטעינה לרכבים החשמליים.
סביב עמדות הטעינה החשמליות ישנן לא מעט שאלות: האם חייב עמדת טעינה ביתית או שאפשר להסתפק בעמדה ציבורית? מה ההבדל בין בית פרטי ובית משותף בנושא זה? וכמובן, כמה זה בכלל עולה?
במאמר זה נענה על כלל השאלות סביב נושא עמדת הטעינה לרכב חשמלי.

עמדות טעינה לרכב

מהפכת הרכב החשמלי בישראלי

עוד לפני כניסת טסלה לשוק הרכב נמכרו רכבים חשמליים בישראל. טסלה איננה הראשונה – כבר בשנת 2012 נמכר בארץ רכב 100% חשמלי מבית BetterPlace ובהמשך יוצרו גם רכבים שונים מבית יונדאי, ניסאן ועוד. אך יחד עם כניסת טסלה לישראל בתחילת שנת 2021, מהפכת הרכב הישראלי באמת החלה. כלי רכב חשמליים תופסים תאוצה, פופולאריות ולגיטימיות שלא ראינו עד כה.

לרכב חשמלי ישנם יתרונות רבים. בראש ובראשונה הרכב החשמלי “מתקן” את כדור הארץ מזיהום האוויר הרב שנגרם בין היתר מרכבי הבנזין והדיזל. דבר נוסף ומאוד בולט הוא עלויות התחזוקה הנמוכות שיש ברכבים חשמליים: במקום דלק אנו מחברים את הרכב לחשמל הזול בעשרות אחוזים. אין שמן מנוע ושמן גיר ועוד. בעניין הבטיחות גם כאן רכבי החשמל עדיפים. דוגמא טובה לכך היא הבלמים – בלימה ברכבים חשמליים כמעט ולא שוחקת את הבלמים ולכן החלפה שלהם נדירה מאוד.

בזכות היתרונות הרבים הנמצאים ברכב חשמלי והחיסכון האדיר בעלויות התחזוקה והשימוש ברכב, רכבים חשמליים יכולים להיות “זולים” יותר בטווח הארוך מרכבי הבנזין אף על פי מחירם הגבוה. אמנם רכב חשמלי סטנדרטי עולה בבסיס יותר מרכב עם מנוע בעירה, אך החיסכון בעלויות התחזוקה סוגר את הפער ואף יותר מכך. לדוגמא, טסלה סטנדרטית בישראל נמכרת בכ-200,000₪ בעוד טויוטה או רכב משפחתי אחר נמכר בכ- 150,000₪. החיסכון הממוצע בדלק בתקופת שימוש ברכב (5 שנים) נאמד בכ-35,000₪. בנוסף אסור לשכוח את החיסכון בטיפולים, באגרת רישוי שנתית ובביטוח שיש ברכב חשמלי. דבר חשוב נוסף הוא שאם אנו מדברים על העסקה שלנו בקאריזמה מוטורס, הרי שמחיר הרכב אינו מהווה שיקול, שכן הלקוח משלם תשלום חודשי נמוך המהווה את ירידת הערך של הרכב במסלול הכולל החלפה ומעבר לרכב חדש כבר לאחר 2.5 עד 3 שנים.

כאמור, רכבי בנזין ודיזל מסתכמים באלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה דמי תחזוקה ושימוש: אלפי שקלים על דלק, אלפי שקלים על טיפולים במוסך, אלפי שקלים בביטוח ועוד הוצאות נוספות שאינן צפויות. ברכב חשמלי ההוצאות האלו נחתכות בעשרות אחוזים, כך שכעבור כמה שנים, בזכות החסכון האדיר של רכב חשמלי, הפער במחיר נסגר וההשקעה מוכיחה את עצמה כמשתלמת.

כפי שציינו קודם, אצלנו בקאריזמה מוטורס הלקוחות משלמים רק את ירידת הערך החודשית של הרכב ולכן כאשר מסתכלים על שווי השימוש החודשי (כולל תחזוקה) ברכב חשמלי וברכב עם מנועי בערה מבינים כי לרכב החשמלי יתרון כלכלי ברור.

כיצד מטעינים רכב חשמלי?

רכב חשמלי מטעינים באמצעות עמדות טעינה לרכב. כיום, קיימות מאות עמדות טעינה ייעודיות לרכב בכל אזור בארץ וניתן למצוא אותן בחניונים, תחנות דלק, קניונים ועוד. בנוסף, קיימות אפליקציות שונות אשר יעזרו לכם למצוא עמדת טעינה בקרבת מקום. חשוב להזכיר כי תחום עמדות הטעינה לרכבים חשמליים נמצא בהתפתחות מתמדת והצפי הוא שבתוך שנים ספורות יהיו יותר ויותר פתרונות טעינה ברחבי הארץ, ככה שהעתיד נראה ורוד בהיבט הזה.

בנוסף, קיימות עמדות טעינה ביתיות אותן אפשר להתקין בחניית הבית או העבודה על מנת להטעין את הרכב בסוף היום או במהלך יום העבודה. חשוב לציין שהמטענים הביתיים איטיים בהרבה מהמטענים הציבוריים אך בריאים יותר לסוללת הרכב.

ישנן לא מעט חברות ודגמים של עמדות טעינה ביתיות, לכן חשוב לבצע חקר שוק מעמיק לפני קנייה של אחת כזו – גם על מנת לקבל את המוצר הטוב ביותר וגם על מנת להשיג את המחיר הכי טוב. מחיר עמדת טעינה ביתית הינו החל מ- 2,000₪.

בקאריזמה מוטורס אנו חושבים על לקוחותינו, ולכן שיתפנו פעולה עם יצרנית עמדות הטעינה המתקדמת היום בעולם. מדובר בעמדת טעינה המגיעה עם 5 שנות אחריות, מתאימה לכל רכב חשמלי, תומכת בטעינה מהירה ומתחברת לכל סוג החשמל.

האם אני יכול להתקין עמדת טעינה לרכב בבית משותף?

כמובן שלבעל בית פרטי אין בעיה כלל בהתקנת עמדת טעינה לרכב, בביתו יעשה כרצונו. אך השאלה הזו נשאלת על ידי רבים מפני שמרבית מאזרחי ישראל מתגוררים בבתים משותפים או בבניינים ואינם יכולים לעשות כרצונם ולהתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי בחניית ביתם ללא אישור כלל הדיירים בבניין. אז מה עושים אם השכנים אינם מסכימים להתקין עמדת טעינה חשמלית לרכב? במיוחד למקרה זה, הממשלה החליטה שעד תחילת שנת 2022 יתוקן חוק המקרקעין כך שיאפשר להתקין עמדות טעינה לרכבים חשמליים בבתים משותפים, ללא הסכמת הדיירים. על אף המגבלה, אנו יכולים לומר מניסיון שההתקנה בבניין משותף לרוב כן מתאפשרת, אך עלות ההתקנה היא לרוב קצת יותר יקרה.

קאריזמה מוטורס

אנו בקאריזמה מוטורס בעלי ניסיון רב בשוק הרכב הישראלי ומתקדמים יחד איתו. אנו מכירים בחשיבות המעבר לרכב חשמלי וליתרונות הרבים הנובעים מכך. אצלנו, תהליך רכישת הרכב הופך לחוויה – אנו מלווים את הלקוח החל משלב בחירת סוג הרכב והזמנתו, דרך מציאת פתרון המימון הטוב ביותר ועד קבלת הרכב והחלפתו בסוף התקופה. גם בנושא עמדות הטעינה לרכב חשמלי אנו יודעים להעניק ללקוח את עמדת הטעינה המתקדמת ביותר בעולם בהטבה מיוחדת אשר מוזילה את עלות העמדה בשיעור בכ- 30%.
מתלבטים לגבי רכב חשמלי? מעוניינים לעשות את הצעד הזה אך לא בטוחים או שיש לכם שאלות? התקשרו אלינו עוד היום כדי לקבל יעוץ והכוונה מסוכני הרכב שלנו.

Call Now Button דילוג לתוכן